מושב אמירים

נופש בצפון זה רק באמירים

מושב אמירים במתכונתו הנוכחית ככפר צימחוני טיבעוני הוקם ב 1958.  אמירים הוקם למעשה בשנת 1950 ועבר מספר גילגולים וחבלי לידה קשים עוד הרבה לפני שהפך לכפר הצמחוני היחיד בארץ הראשונים שהתישבו במקום היו עולים מתימן. אמירים נקרא אז "פרוד עילית" מאוחר יותר אוחד הישוב עם מעברת עולים בשם "פרדיה" וזכה לכינוי "שפר ב' בשנת 1956, שונה תואי הכביש המוביל לצפת וחצה למעשה את המעברה ל-2. "שפר" ו "אמירים".
אמירים היה כפר עבודה במשך כשנתיים ואז ניטש..מושב אמירים הוקם מחדש בשנת 1958 על ידי תנועת המושבים וגרעין מגובש של צמחונים ניצולי שואה, מתוך כוונה להקים יישוב ראשון מסוגו בארץ בו כל האנשים יימנעו מהרג בעלי חיים לצורכי מאכל. מכיוון שהתושבים סירבו להתפרנס מתעשיית בשר כמו מושבים רבים אחרים, ובזכות הקירבה לצפת, אשר הייתה אטרקציה תיירותית חשובה באותה תקופה, הוחלט להקים במקום חדרי אירוח ( צימרים) לתיירים. בשנות ה- 60 המוקדמות החליטה הסוכנות היהודית לסייע בבניית "ביתני קייט"- מה שהפך ברבות השנים ל"צימרים". יחידות האירוח הראשונות הוקמו בשנת 1961 והיו יחידות ספרטניות שסיפקו בעיקר נוף טבע ירוק ואוכל בבתהם של המארחים.
הנופשים היואז בעיקר קהל של צימחונים, טבעונים ואנשים שהתעניינו בבריאות ואורח חיים בריא  כיום אמירים ידוע בזכות הנופש האיכותי עם שלל המיסעדות הצימחוניות הגלריות והטבע השופע שמסביבו.
אמירים נבחרה ככפר תירותי הראשון מסוגו בישראל בזכות מיקומו המדהים בלב שמורת טבע הנוף הנשקף מכל פינה  והירוק העוטף את המקום. כדאי להתארח  בכל ימות השנה במזג האויר הנעים והיבש של הקיץ עם קרירות נעימה בערבים  בתקופת הסתיו המרהיב עת העצים הרבים משילים את עליהם. בימי החורף הסגרירי עוטף את אמירים ענן המקנה למקום אוירה ארופאית קסומה.
באביב, כל פינה באמירים פורחת בשלל צבעים וריחות, וזאת זדמנות נפלאה לטייל בגן הפסלים או באחד הנחלים באזור אמירים המתמלאים במי הגשמים.

אנו ב-"אדום לבן" מזמינים אתכם לאירוח  אינטימי ומפנק במקום יוקרתי ומאובזר השוכן בקצה השקט  של אמירים.